BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pasakos suaugusiems. Arba Arba

RIMTAS ĮRAŠAS: Visuomenės reakcija, kai dingsta žmogus

parašė: Rosenkreuzer · 2017-03-07 · Nėra komentarų

Pavadinime prirašiau, jog rimtas įrašas su tikslu, kad skaitantys atskirtų, kada kuriu, juokauju, o kada pasisakau rimčiau. Šis įrašas rimtas, rimta tema, kuri prikaustė visuomenės dėmesį. Nenoriu minėti vardo ir konkrečių detalių, visą situaciją aprašo spauda. Kalbu apie merginą, kuri važiuodama iš Plungės į Vilnių dingo pusiaukelėje. Visi ligi vieno mano pažįstami, su kuriais bendravau pastarosiomis dienomis, išgyvena šį įvykį taip, tarsi tai būtų nutikę jų šeimos nariui. Aš taip pat. Pergyvenu ir tikiuosi, kad mergina atsiras gyva ir sveika. Mes su pažįstamais svarstome visus įmanomus variantus, modeliuojame situacijas, motyvus, sukuriame aplinkybes ir svarstome, kaip bandytume išspręsti susiklosčiusią situaciją, jei būtume pareigūnai.

Svarstome, kad Lietuvoje yra didelių problemų. Jas išvardinsiu ir aptarsiu:

  • Pasenusi tyrimo metodika
  • Žmonių nežmogiškumas
Tyrimo metodika pakankamai pasenusi dėl to, kad technologijų amžiuje technologijos panaudojamos labai minimaliai. Pvz. šiuo metu nėra aišku, ar mažytis automobilio langelis buvo išdaužtas pareigūnų, ar užpuolikų, bet jei pareigūnų, tai Audi centras būtų galėjęs akimirksniu atrakinti automobilį nuotoliniu būdu. Žinoma, šiuo metu automobilis visiems mažiausiai turi rūpėti, nes tai tik metalo gabalas, kad ir koks brangus bebūtų. Problema, kad neturime centralizuotos sistemos, kurios dėka policija galėtų stebėti visų miestų, miestelių ar kelių kamerų vaizdo įrašus ir tiesioginį vaizdą. Problema, kad policija negali žaibiškai kontaktuoti su mobiliojo ryšio operatoriais ir pasitelkdami mokslą modeliuoti galimas situacijas. Pvz. kas kelias sekundes mobiliojo ryšio stotys gauna koordinates iš mobiliųjų telefonų. Pagal telefono numerį, galima gauti kitus telefono duomenis, siunčiamus su signalu. Pagal tuos parametrus galima nustatyti telefono judėjimo kryptį. Pasitelkus duomenų bazių užklausas ir sukūrus modeliavimo programą, galima nustatyti kitus aplink buvusius įjungtų telefonų savininkus, stebėti jų judėjimo trajektoriją ir jeigu jie judėjo ta pačia kryptimi - galėtų būti liudininkai, o jei jie judėjo ir tuo pačiu maršrutu - tai galėjo būti ir įtariamieji. Yra visokiausių būdų, kur gerai apdorojus duomenis, išeitų sudaryti įtariamųjų sąrašą ir juos apklausti.

Kita vertus, į šį įvykį buvo sureaguota žaibiškai, todėl tiek pareigūnai, tiek žurnalistai, tiek pavieniai žmonės deda maksimalias pastangas, kad padėtų rasti sveiką ir gyvą merginą. Labai malonu matyti plungiškius, kurie geranoriškai vyksta į Jonavos rajoną ir padeda pažįstamiems, atlieka žmogiškąją pareigą. Tai parodo, kokie draugiški ir vieningi yra žemaičiai.  Socialinėje erdvėje matosi, kad žmonės labai išgyvena šį įvykį ir stengiasi dalintis bet kokia naudinga informacija. Žmonės turi žmogiškumo ir gera matyti, kai visi palaiko, atrodo, kad nelaimė žmonės suvienija.

Blogiausias dalykas - antžmogiai. Dalis antžmogių reiškia pasipiktinimą, kad jeigu mergina neturėtų įtakingų pažįstamų, nei nebūtų buvę nei tokio žiniasklaidos dėmesio, nei tokios skubios pagalbos iš pareigūnų. Dar viena dalis antžmogių dėmesį sutelkia ne ties pagrindine problema - merginos dingimu, o kelia diskusijas iš kur toks automobilis, už kokios pinigus pirktas. Patys bukiausi visiškai išprotėję, reiškiasi absoliučiais skiesdami, jog į pagalbą reiktų pasitelkti ekstrasensus ar sugrąžinti mirties bausmę.

P.s. šiuo metu situacija pasikeitusi, nesvarbu, kokią įtaką turi žmogus, dabar pranešus apie jo dingimą, paieška pradedama iškart, anksčiau būdavo pradėta po paros ar net po trijų.

Dar kai šito fakto nežinojome, vienas žmogus perskaitė komentarą ir į jį atsakė žodžiu, bet susilaikė nuo atsakymo raštu, bijodamas, kad komentaro autorius gali neištverti ir įsižeisti. Jis klausė: Kodėl, jei žmogus daug uždirba ar yra svarbus, jo ieško pulkais, o kai dingsta bedarbis, jis niekam neįdomus? Tas žmogus atsakė ciniškai ir absurdiškai, bet absurdiškiausia jo atsakymo vieta yra tai, jog jis pasakė maždaug 80% tiesos. Žinoma, negalima skirstyti žmonių pagal jų pajamas, visi žmonės turėtų būti vienodi, bet dirbantis žmogus sumoka mokesčius, o kuo daugiau sumoka, tuo daugiau sumokės ir ateityje. Tai, jei žmogus yra sumokėjęs daug mokesčių valstybei, tai dėl jo galima ir sraigtasparnį pakelti, o jei dings koks benamis ar tinginys, tai nelabai kas jo ieškos, nes jis nemoka mokesčių. Žinoma, taip nėra, tai tik kvailas komentatorius, iš tikro, kiekvienas žmogus, nesvarbu kas jis toks, yra ieškomas ir dedamos maksimalios pastangos, kad jis būtų išgelbėtas.

Pats blogiausias dalykas, kad mūsų visuomenė imasi priemonių apsaugoti žmones tik po to, kai nutinka didelė bėda: įmetė vaikus į šulinį, nužudė berniuką - tik tada susivokė, jog reikia kovoti su alkoholiu ir smurtu prieš vaikus. Prieš keletą metų skubios pagalbos centro technologinio atsilikimo, nepavyko nustatyti koordinačių ir suteikti pagalbos, skambinusiai merginai - dabar įvyko patobulinimai pirmosios pagalbos skambučių centre. Norėčiau, kad šis įvykis baigtųsi gerai, be jokių tragiškų pasekmių ir kad mūsų visuomenė būtų vieninga siekiant apsaugoti žmones ne tik ekstremaliais atvejais, o technologijos būtų nuolat tobulinamos, kad apsaugotume žmones nuo šiukšlių esančių šalies viduje, o ne tik būtų didinami mokesčiai tam, kad po to būtų plaunamos milžiniškos sumos kariuomenei, kad ji saugotų mūsų šalies sienas. Sienos svarbu, bet dar svarbiau darna ir tvarka šalies viduje.

Aš už pilietišką visuomenę. Linkiu, kad ši situacija baigtųsi gerai, o visi beširdžiai žmonės bent kažkiek rastų savyje žmogiškumo ir užuojautos.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Rimta ir svarbu
žymės: , ,0 komentarų ↓

  • Dar nėra komentarų. Būk pirmas!.

palikti komentarą