BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pasakos suaugusiems. Arba Arba

Apie rinkimus

parašė: Rosenkreuzer · 2016-10-06 · 2 komentarai

Ant nosies rinkimai, mieste daug reklamos, Facebooke daug sumontuotų filmukų apie susimaunančius seimo narius. Per teliką rodo politines laidas apie būsimus rinkimus. Žaviausia laida, kur vedėja griežta šviesiaplaukė moteris, užduodanti klausimus partijų nariams tarsi mokyklinukams. Internete pilna blogų atsiliepimų apie vedėją, kad ji netaktiška, kad vos ne kalėjime galėtų dirbti. Tikrovė tokia, kad jei anksčiau panašaus pobūdžio politinės laidos būdavo surežisuotos ir kiekvienas pašnekovas išsisukdavo su bet kokiu atsakymu, tai šiemet viskas kitaip. Šiemet viskas kitaip. Viskas, mielieji. Pabudo jaunimas. Pabudo troliai. Pabudo kaimai, miestai, viskas. Užpiso visi konstituti-tui, užpiso ačių, užpiso prietaisas, užpiso šaudė tu šaudė ir kiti šūdai. Jaunimas sukilo. Jei anksčiau aktyviausi būdavo pensininkai, kurie už bambalį ar batoną parduodavo savo balsą, tai šiemet aktyviausi (bent jau išankstiniame balsavime) jaunieji rinkėjai, kurių nenupirksi už nieką, net pasiūlęs nupirkti balsą rizikuoji gauti į snukį ar būti išduotas menticijai.

Jauni žmonės netingi po darbo laukti milžiniškose eilėse, kad atiduotų savo balsą.  Foto:

Už ką dauguma balsuos? Iš tikro, balsuoti nėra už ką. Nereikia į seimą prisileisti beraščių, vatnikų, rasistų, nacionalistų ir kitų radikalų, mąstančiu ne galva, bet kažkuria kita kūno dalim. Šiaip intelektualus žmogus, kuriam negerai su galva ar ištinka hormonų audros, tai kurį laiką mąsto apatine galva, pasiduoda jausmams, bet jie, net negalima sakyti, kad mąsto bybiu. Tai išalkę lovio vanagai, kurie, jei tik surinktų 5%, ne stengtųsi kažką nuveikti Lietuvos labui, bet atiduotų visas jėgas, kad sutrukdytų permainoms, kurias mėgins įgyvendinti valdantieji. Jei atsirinkote už ką balsuoti - puiku, net nesistengsiu jūsų perkalbėti ar plauti smegenis ar siūlyti už ką balsuoti, bet jei ne, paprastai, kaimo žmogaus žodžiais paaiškinsiu už ką verta balsuoti.

Tikiu, kad tie, kas vadovaujasi panetkėm, kad tie, kurie rastą telefoną ar piniginę pasiimtų sau, o ne grąžintų savininkui, balsuos už Pašalpų arba Betvarkė ir chaosas partijas (Darbo partija ir Tvarka ir teisingumas). Kodėl taip žiauriai? Todėl, kad darbo partija žada didesnį minimalų atlyginimą ir pašalpas. Dirbančiam žmogui minimalus atlyginimas nėra aktualus, pačiu blogiausiu atveju, minimalus atlyginimas gali būti tavo bandomasis atlyginimas, kuris po to kils. Juk tu suaugęs žmogus, juk mokeisi ne tam, kad artum už minimalų atlyginimą. Tu mąstai apie keturženklį atlyginimą, mažiausiai. Jei tau visą gyvenimą kalė į galvą, kad dėl pinigų, ateities ir geresnio gyvenimo atsakinga valdžia - kalk tuos, kas tave prievartavo ir tau melavo, dar nevėlu susitaikyti su realybe, kuri tokia - tu viską kuri pats. Pinigai mėtosi, tau tik reikia parodyti, kad tu jų vertas. Pašalpos, pensijos, konpensacijos turi būti didinamos, bet tiems, kas jų nusipelno, kad nebepajėgia maksimaliai savęs atiduoti darbui ir atiduoklę gyvenimui.

Taigi, yra trys partijos vertos dėmesio ir kurios neabejotinai sudarys koaliciją, jei peržengs 7% ribą - tai konservatoriai, valstiečiai ir liberalai. Konservatoriai išeis, nes jaunimas jais tiki. Jaunas, veržlus, fluent speakeris, nebijantis tikrovės, nebijantis klausimų Gabrielius Landsbergis pavergė jaunus rinkėjus - inteligentiją, todėl jų balsai atiteks šiai partijai. Už valstiečius balsuos regionai ir kaimai - jų daug, todėl jie neabejotinai eis toliau. Liberai - po skandalų krito jų reitingas, galvos pakirptos, kaip partija - jie labai silpni ir yra didelė rizika, kad gali nesurinkti net tų 5%, BET, siūlau balsuoti už juos, nes nors kaip partija jie nėra vieningi, bet jie turi savo sąraše pačias reikšmingiausias asmenybes, kurios Lietuvos labui nuveiks labai daug.

Trumpiau - už konservatorius bet kokiu atveju balsuos daug žmonių, bet gali kilti problema, kad nepraeis liberalai, todėl juos reikia palaikyti.

Kas praeis dar? Socdemai ir puteikiai. Socdemai yra visiškai neutralūs, jie nesukurs stebuklų, bet ir nedarys rizikingų sprendimų (išskyrus darbo kodeksą, kuris palankus darbdaviui, bet ne darbuotojui).

Kodėl atsirado antipatija mūsų konservatoriams? Todėl, kad kai kurie, dar nenulipę nuo papo nesubrendę pilnamečiai vis dar klauso savo mamos ir močiutės nuomonės. Beraščiai senjorai nemėgsta Landsbergio, nes jis “sugriovė kolūkius”. Paprasto žmogaus kalba šnekant, tai veltėdžiai, kurie nori nieko neturėdami, mažai darydami turėti ne mažiau nei kiti, jeigu galima ir daugiau. Tai įmanoma tik svajuko dramblionėse arba prie komunizmo vagiant burokus naktį. Metas atsibusti. Come on. Mes vakarai.

Jeigu jūsų močiutė, tėvas ar koks prisimyžęs draugelis sakys, kad “tą Landsbergį prastūmė senelis”, tai palinkėkite tam žmogui gero vėjo ir pasimelskite už jį. Tas pats žmogus sakys, kad ir Domantą Sabonį į NBA paėmė dėl jo tėvo. Tai yra žmonės, kuriuos kariuomenėj daužė su šlanga ir skriaudė už bet kokią kitokią mintį, kuri neatitiko primesto stereotipo.
Aš žinau, kad sunku tuo patikėti, žinau, kad didžioji gyventojų dalis gyvena nuo algos iki algos ar net nuo refinansavimo iki refinansavimo, bet viskas, ateina galas. Mes būsime vakarais, šįkart reikia nebūti abejingiems, nereikia galvoti, kaip sakydavo mums anksčiau “ten seime pateks tik vagys, mums nuo to niekas nepasikeis” - pasikeis. Anksčiau nebuvo už ką balsuoti, dabar yra.

Nebus stebuklų per dieną, bet bus geriau. Jei atvirai, tai ir dabar visko yra, viskas gerai ir dabar. Pilna gerai apmokamų darbų, bet jų bus daugiau. Bus daugiau užsienio įmonių, kurie į darbuotoją žiūrės kaip į žmogų. Aš gyvenu gerai, turiu gerą darbą ir gerą aplinką. Vertinu tai, ką turiu. Pats nepriklausau jokiai partijai ir neturiu nieko bendro su politika, bet esu įsitikinęs, kad ir kiti gali pajausti geresnį gyvenimą ir labai noriu, kad taip ir būtų - chebra, kas turite 18 metų, nepatingėkite atstovėti dvi valandas eilėje sekmadienį ir nueikite balsuoti ;) Aš jums niekas, bet jei kada bare susitiksim, pasakysit man, kad skaitėt šitą postą, kad jis įkvėpė jus balsuoti, aš padarysiu jums šou tam bare, pažadu :)

Ps. tikiu, kad konservatorių-liberalų-valstiečių koalicija mums padės pasiekti estų ekonominį levelį ;) (šiuo metu mūsų BVP didesnis už jų)

P.s. VTF - valstybinis tautos frontas, kurį kuruoja ambrazevičius, zimaitis, katinas ir viesulas - nėra blogas dalykas :) Bet ir nėra tobulas. Jie trollina žioplą, neapsisprendusį stereotipinį lietuvį, pasako, kas yra negerai, bet jie nesugeba sutriuškinti su šūdais paprasto kvailio, kad įpirštų jam savo nuomonę. Bet kokiu atveju, jie taip pat prisideda prie mano minėto politinio bloko formavimo, todėl respect jiems už tai :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Rimtuolis
žymės: , ,2 komentarai ↓

  •   nagerai // 2016-10-06 @ 21:15

    Stovėjau eilėje. Ilgoje. Tik ne Vilniuje. Kaune. Ten taip pat su manim stovėjo dar šimtai, kartoju - ŠIMTAI, jaunų žmonių. Senjorų buvo gal tik kokie 10%.
    Ir tikrai jauni žmonės norėjo atiduoti savo balsą, aš tai mačiau jų veiduose ir girdėjau jų kalbose.

    p.s. kai prakalbai kad dirbančiam ir užsidirbančiam žmogui px pašalpos ir minimalus atlyginimas pritariau tau 100 %, bet taip pat dirbančiam ir užsidirbančiam žmogui yra visiškai nusišikt ant to darbo kodekso, nes darbo kodeksas saugo tik tinginius ir veltėdžius, darbo žmogų saugo jo žinios, veržlumas ir iniciatyva.

  •   Батюшка // 2016-10-07 @ 08:46

    negerai - respect tau už pilietiškumą ir pritariu tau dėl teiginio, kad kodeksas saugo tinginius :) Protingi žmonės susišneka su darbdaviu arba patys suvokia, kad neatperka savo darbo vietos ir išeina gražiuoju ten, kur gali suteikti daugiau naudos ir atitinkamai prašo didesnio atlyginimo, jei jaučiasi pagrįstai naudingas :)

palikti komentarą